Programa pradėta vykdyti nuo 1961 metų. Nuo tada tūkstančiai jaunų žmonių (16-21 metų) turėjo galimybę susipažinti su kitomis kultūromis bei savo bendraamžiais iš viso pasaulio. Jaunimas turi unikalią galimybę patirti kitokias kultūras, tradicijas bei papročius, bendrauti su juos priimančiomis šeimomis bei bendraamžiais stovyklose. Vykdami į svečias šalis jie turi būti savo šalies ambasadoriais, o norėdami patekti į šią programą turi suvokti LIONS judėjimo tikslus ir prasmę.

Įprastai stovyklose užsienyje jaunimas praleidžia nuo 2 iki 4 savaičių. Didžioji dalis jų dalyvauja vienos (ar daugiau) savaitės bendroje jaunimo stovykloje, tačiau prieš tai dar yra gyvenama šeimose. Jaunimą priima, maitina ir suteikia nakvynę tos šalies šeimos bei stovyklos rengėjai, tačiau kai kurios stovyklos turi nedidelius mokesčius.

Norint dalyvauti šioje programoje kiekvienas stovyklautojas turi turėti savo šalies vietinio LIONS klubo paramą (siuntimą), todėl yra būtina kreiptis į vietinio LIONS klubo jaunimo reikalų koordinatorių ir su juo aptarti galimybes ir jam pateikti visus būtinus dokumentus. Čia galite rasti LIONS stovyklas, jų aprašymus: Lions jaunimo mainai 2015 m.

Lions jaunimo stovykla Lietuvoje

Lietuvos apygardos valdyboje 2011 vasarą buvo nuspręsta organizuoti stovyklą Lietuvoje. Pirmosios stovyklos organizavimą buvo nuspręsta patikėti Vilkaviškio LIONS klubui, kuris 2012 m. liepą suorganizavo 1-ąją jaunimo stovyklą Lietuvoje! 2013 m. stovykla vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, o organizavo Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubas (padedant Vilniaus LIONS moterų klubui). Lietuvos LIONS klubų konferencijoje 2014 m. buvo nuspręsta stovyklą Lietuvoje padaryti tęstiniu visos Lietuvos LIONS projektu, organizuojamu kiekvienais metais.

Apygardos valdybos paskirtas atsakingas už jaunimo stovyklos ir mainų programą yra Tomas Grigas tomas@vilniuslions.lt